Skip to content

odwyk od alkoholu 

Posted in zdrowie

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod leczenia, jakie pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

wyleczenie alkoholizmu Kraków

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół fachowców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też zapoczątkować debatę na temat dostępnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma poprawnego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele akcesoryjnych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.